تبلیغات
کشاورزی - کشاورزان نمونه آستارایی در دهه مبارک فجر تجلیل می شوند

کشاورزان نمونه آستارایی در دهه مبارک فجر تجلیل می شوند

آستارا - رییس ستاد روستایی و عشایری دهه فجر آستارا گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر کشاورزان نمونه این شهرستان تجلیل می شوند.

حجت الاسلام ˈمحمود قویدلˈ روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با همکاری اداره جهاد کشاورزی آستارا 20 کشاورز نمونه و فعال این شهرستان شناسایی و تجلیل می شوند.

وی با اشاره به اینکه این آیین در 18 بهمن در اداره جهاد کشاورزی برگزار می شود، افزود: معیار انتخاب کشاورزان نمونه سطح بالای تولید و کشت دوم محصولات کشاورزی توسط کشاورزان منطقه است.

وی برنامه های امسال دهه مبارک فجر را در سطح روستاهای بخش مرکزی و لوندویل پربار ذکر و اضافه کرد: با همکاری شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا جمعیت دام و طیور روستای عباس آباد به صورت رایگان واکسینه می شوند.

وی اجرای آیین جشن انقلاب در دهستان ویرمونی و همچنین بخش لوندویل را در 16 بهمن از دیگر برنامه های ستاد روستایی دهه فجر ذکر کرد و ادامه داد: این برنامه ها با محوریت مساجد برگزار می شود.

وی برپایی مراسم جشن انقلاب با سخنرانی روحانیان برجسته شهرستان در مساجد روستاهای هودول و تله خان را نیز از جمله آیین های فرهنگی و دینی دهه فجر عنوان کرد.

وی دهه فجر را بهترین فرصت در راستای تبیین بیش از پیش اهداف و آرمان های انقلاب برای نسل نوجوان و جوان ذکر و اظهار کرد: به همین منظور در 12بهمن اعضای ستاد روستایی و عشایری دهه فجر ضمن دیدار با خانواده های معزز شهدا ، مزار شهدای صحن امام زادگان ابرهیم و قاسم (ع) نیز با حضور دانش آموزان روستایی غبار روبی و عطر افشانی می شود.

وی از برگزاری مسابقه کتبی جشن 22 بهمن نیز خبر داد و بیان کرد: این مسابقه با همکاری اعضای هیات امنای مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج به صورت کتبی در سطح روستاهای شهرستان برگزار می شود که در نتیجه به نفرات برگزیده جوایز نفیسی اهدا می شود.ک3

7105 / 535 / 603تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 | 12:09 ب.ظ | نویسنده : sydeh_azam hosseyni | نظرات

ا